
Чи ефективна лазерна епіляція в домашніх умовах?
Лазерна епіляція, мабуть, сьогодні одна з найефективніших процедур у боротьбі із зайвим волоссям. Курс обійдеться недешево, але результат того вартий. Проте брак часу, а ще частіше – грошей, змушують жінок, купивши відповідний епілятор, проводити лазерну епіляцію в домашніх умовах. Але чи потрібно це робити? Фахівці однозначно дадуть відповідь: ні. Проте завжди є скептики, які скажуть, що салонам потрібні лише гроші. Тому перш, ніж зважитися на самостійне проведення епіляції, рекомендуємо оцінити всі її переваги та недоліки.
Суть лазерної епіляції
У процесі відбувається тепловий вплив на меланін, що міститься в кожній волосинці. В результаті інтенсивного нагрівання судини, які живлять фолікул, коагулюються. Трофіка волосочка порушується. Він перестає рости та випадає.
У найкращих косметологічних салонах встановлені сучасні ELOS і 3D апарати для епіляції, які справляються з будь-яким відтінком волосся, навіть якщо вони містять зовсім мало меланіну. Лазерним епілятором у домашніх умовах така потужна і при цьому безпечна дія – неможлива.
Переваги домашньої епіляції
Їх небагато, і перш за все – відносно доступна ціна. Вартість лазерного епілятора швидко окупиться, особливо якщо придбано модель економ-класу. Однак у дешевизні приладу криється основний мінус. Він працює на недорогому напівпровідниковому лазері, який за потужністю суттєво поступається професійним салонним установкам. Зроблено це з метою безпеки користувачів, але як результат – низька ефективність та надмірна тривалість часу.
Другий плюс – можна робити у будь-який зручний час. Але на цьому, мабуть, її переваги вичерпуються.
Недоліки лазерного видалення волосся в домашніх умовах
- Маленька потужність. Тому домашній епілятор не допоможе блондинкам і темношкірим. Він може спрацьовувати тільки в ідеальних умовах, видаляючи темне волосся на світлій шкірі.
- Лазерний епілятор безпечний, але через це малоефективний. Його променя навряд чи вистачає, щоб мати неглибоку короткочасну дію.
- Лазерна пляма дуже маленька. Щоб убити 1 фолікул, доведеться добре «прицілитися». А в інтимній зоні та на спині це взагалі неможливо зробити. Ще, через його малий діаметр часто неможливо прибрати всі сусідні волосинки. Тоді після епіляції з'являються своєрідні лисиці, що м'яко кажучи, виглядає не зовсім естетично.
- Епілятор може не спрацьовувати, якщо головка нещільно прилягає. Тому там, де багато вигинів та складок, наприклад, у зоні бікіні, епіляцію в домашніх умовах самостійно буде дуже важко зробити.
- Обробка навіть однієї зони займе чимало часу. Виною тому не так мала ефективність, скільки необхідність точкової дії. Тобто волоски видаляються поштучно. У той час як у професійних апаратів діаметр світлової плями набагато більший, а дія глибша. Висновок напрошується сам собою.
- Ремонт лазерного епілятора у разі його поломки – дуже дороге «задоволення». А через часту відсутність необхідних деталей це займає багато часу. Тому все одно доведеться звертатися до професіоналів, допоки «домашній помічник» буде в ремонті.
Чому не варто проводити процедуру вдома?
Навіть наважившись видалення волосся лазером в домашніх умовах, і озброївшись «просунутим» епілятором, слід пам'ятати про протипоказання. У косметичних салонах перед сеансом кожного пацієнта обов'язково оглядає лікар-косметолог. Вдома можна лише припустити, чи є обмеження до її проведення. А робити епіляцію не рекомендується у таких випадках:
- наявність доброякісних новоутворень та травм на шкірних покривах;
- прояви алергії та дерматологічні захворювання;
- цукровий діабет;
- епілепсія;
- хвороби серця та судин;
- злоякісні патології;
- схильність до утворення рубців;
- будь-які гострі інфекції;
- період загострення соматичних хронічних патологій;
- вагітність та період лактації;
- вік до 16 років.
Хоча насправді психологія поведінки жінок така, що навіть за наявності підозрілих симптомів вони все одно приступлять до маніпуляцій – адже гроші витрачені.
Чому все ж таки варто довірити справу фахівцям?
- У салоні можна отримати повну консультацію лікаря. Він виявить можливі протипоказання, розповість про небажані явища, дасть рекомендації щодо догляду за шкірою після сеансу. Якщо лазерна епіляція вам з якихось причин заборонена, буде запропоновано альтернативу. Але головне - косметолог правильно підбере вид установки та потужність променя, виходячи з фототипу шкіри.
- Професійні апарати для епіляції набагато потужніші та ефективніші. Тому сеанси, та й сам курс набагато коротший.
- Мінімальний ризик розвитку побічних явищ. У досвідчених руках і за правильно підібраному лазері їх практично немає.
Ускладнення лазерної епіляції, проведеної вдома
Неприємності після епіляції лазером в домашніх умовах можуть виникнути з двох причин:
- Перша – проведення її на тлі наявних протипоказань. Причому тип побічних ефектів та вид ускладнень безпосередньо залежатимуть від форми захворювання.
- Друга причина – ігнорування рекомендацій та правил поведінки після епілятора. Тобто відвідування саун, лазень та басейнів, що може призвести до інфікування мікротравм на епідермі. Надмірна дія ультрафіолету призводить до пігментації шкіри. Її передчасна обробка скрабами та пілінгами, що тільки посилить стан. Так само, як і використання косметичних засобів, що містять спирт.
Яку процедуру вибрати – салонну чи домашню – залежить лише від самої жінки. Ті, хто готовий терпіти незручності та годинами видаляти непокірні волоски, домашня лазерна епіляція цілком підійде. Ну а послуги наших професіоналів – київської мережі студій EpiLaser, слід віддати перевагу всім, хто хоче швидко і ефективно позбутися небажаної рослинності.
